žehlička

FIRST CLASS DA1510F2 světle modrá
Skvělé výsledky kdekoli na cestách

First Class je dokonalým společníkem na cesty: duální napětí pro použití v zahraničí, cestovní sáček a kompaktní provedení se sklopnou rukojetí jsou ideální pro cestování. Tato napařovací žehlička nabízí kombinaci účinnosti a preciznosti a zajistí kvalitní výsledky žehlení, kdekoli budete potřebovat.  

Referenční číslo : DA1510F2

VÁŠ SPOLEČNÍK NA CESTY PRO PRVOTŘÍDNÍ ŽEHLENÍ

Pro kvalitní výsledky žehlení, kdekoli je potřebujete – Rowenta First Class nabízí spolehlivé žehlení s funkcemi, které vyhovují potřebám moderního cestování.

Duální napětí umožňuje použití této žehličky kdekoli v zahraničí, zatímco cestovní sáček, kompaktní provedení a sklopná rukojeť zajišťují praktické balení.

Pára je distribuována unikátní žehlicí plochou s patentovanou technologií Microsteam200 s přesnou špičkou pro žehlení obtížně dostupných míst.

Kontinuální výstup páry 10 g/min.

vyhladí zmačkání a parní ráz o síle 45 g zvládne i silné látky a náročné záhyby.

Díky dalším funkcím, jako je nádržka na vodu o objemu 70 ml a snadné vertikální napařování, představuje Rowenta First Class dokonalého společníka na cesty pro spolehlivé výsledky žehlení.

Dokumentace

Časté otázky

Vyberte si desku, která je výškově nastavitelná, aby se přizpůsobila vaší postavě. Měla by být stabilní, abyste na ní mohla umístit vaši žehličku či parní generátor.
Deska by měla být perforovaná, aby pára mohla projít vlákny tkaniny a mohla je tak změkčit a usnadnit žehlení. Stejně tak i potah žehlícího prkna by měl umožňovat bezproblémový průchod páry.
To může být způsobeno z různých důvodů:
• Nepoužíváte správný typ vody (viz dotaz „Jakou vodu mám při žehlení používat?“).
• Při praní prádla nebo před žehlením jste použili přípravek s obsahem škrobu (Prádlo škrobte z opačné strany, než z které jej budete žehlit, a žehličku po použití vždy vyčistěte).
• V otvorech žehličky se zachytila vlákna z oděvů a zuhelnatěla.
• Prádlo nebylo dostatečně vymácháno a zůstal v něm zbytek pracího prostředku nebo jste žehlili nové oblečení, aniž byste je před tím vyprali.
• Přečtěte si pokyny k použití, kde jsou uvedeny informace o tom, jaký typ vody je vhodný, a čas od času očistěte žehlicí desku vlhkou houbičkou.
Nastavení správné teploty žehlení je nezbytně důležité.
Žehlička má vestavěný termostat, který kontroluje rozložení teploty po celém povrchu žehlicí desky. Ovladač termostatu obsahuje mezinárodní značky s tečkami, jež odpovídají třem žehlicím teplotám.
Ujistěte se, že máte nastavenou odpovídající teplotu:
• Značka s jednou tečkou pro syntetické materiály.
• Značka s dvěma tečkami pro vlnu a hedvábí.
• Značka se třemi tečkami pro bavlnu a len.
1 – Nepoužívejte intenzivně tlačítko parního rázu (Steam Boost). Mezi jednotlivými použitími vždy několik sekund počkejte.
• Regulátor teploty musí být nastaven do pozice Pára (tj. v oblast mezi 2 tečkami a MAX).
• Páru používejte pouze tehdy, když je žehlička rozpálená (kontrolka musí zhasnout).
Tato funkce vám umožní žehlit tkaninu na svém místě (např. pověšené záclony, oblečení na figurínách), nebo na ramínku. Díky tomu, že vyráběná pára je velmi horká, změkčuje vlákna a odstraňuje záhyby.
Chcete-li tuto funkci využít, nastavte tlačítko teploty do maximální polohy.
  • Nechte tkaninu na ramínku a jemně ji vytáhněte jednou rukou.
  • Přerušovaně tiskněte tlačítko ovládání páry přesunujte žehličku od shora dolů
  • Abyste zabránili poškození vláken, přesunujte žehličku několik centimetrů nad tkaninou
Poznámka: Nikdy nepoužívejte vertikální napařování na oblečení, v okamžiku, kdy jej má někdo na sobě.
Ano. V takovém případě nemusíte napouštět nádržku vodou. Nastavte regulátor množství páry do polohy Dry a regulátor teploty dle typu materiálu (•, ••, •••).
Po ukončení žehlení a jakmile žehlička zchladne, doporučujeme otřít žehlicí desku a plochu kolem parních otvorů. Odstraníte tak veškerá spálená vlákna, která se mohou začít hromadit právě kolem parních otvorů.
Pokud jste žehličku delší dobu nepoužívali (například několik týdnů), použijte ji nejprve několik minut nad dřezem, abyste odstranili veškeré usazeniny, které by mohly znečistit vaše prádlo.
Ne. Žehličku vždy před plněním odpojte ze zásuvky.
Chcete-li, aby vaše žehlicí plocha zůstala nepoškozena, řiďte se následujícími radami: – Vždy položte žehličku na patu nebo základnu (v závislosti na modelu)– Dejte pozor, abyste žehličkou nepřejeli po abrazivních materiálech (knoflíky, zipy atd.)– Nikdy žehlicí plochu nečistěte abrazivními či kovovými materiály.
Lesklé stopy se mohou objevit zejména na tmavých látkách. Tmavé oblečení proto žehlete raději naruby a zvolte správnou teplotu.
Pokud žehlíte směsové textilie, nastavte teplotu vhodnou pro nejjemnější vlákno.
Důležité: Žehlička déle chladne než se rozehřívá. Doporučujeme tedy začít s žehlením textilií, které vyžadují nižší teplotu.

Ne, nechte žehličku vychladnout, než ji uklidíte a dodržujte 4 osvědčené rady:
Vyprázdněte zbývající vodu v nádržce, nastavte termostat na minimum, zavřete ovládání páry a postavte žehličku na její patku nebo na základnu (podle modelu).
Nejprve naplňte nádrž žehličky vodou až po rysku MAX.
Nastavte kontrolku termostatu na hodnotu Max, kontrolku páry na SUCHÁ a zapněte spotřebič.
Postavte žehličku na patu a nechte ji zahřívat asi 5 minut.
Žehličku vypojte z elektřiny a poté ji držte v horizontální poloze nad výlevkou.
Vyjměte ventil proti vodnímu kameni (nebo nastavte kontrolku na self-clean/autoclean v závislosti na modelu). Pára, voda a usazeniny vodního kamene budou unikat z parní komory skrz parní otvory a žehlička se tak vyčistí.
Po skončení úkonu opět vraťte ventil proti vodnímu kameni na místo. Až žehlička zchladne, můžete použít vysavač a jemně jím odstranit částečky vodního kamene a nečistot, které se mohly usadit v otvorech žehlicí desky.
​Čtyři dobré tipy:
Po použití nádrž vyprázdněte, vypněte regulátor páry, nastavte termostat na minimum a postavte žehličku na výšku.
Čištění:
Žehličku otírejte navlhčeným měkkým hadrem, nikdy nepoužívejte čisticí prostředky ani rozpouštědla.
Pokud má vaše žehlička funkci automatického čištění, přečtěte si před jejím použitím návod k obsluze.
Tipy:
• Vždy používejte neupravenou vodu. Pokud žijete v oblasti s velmi tvrdou vodou, doporučujeme smíchat 50 % vody z kohoutku a 50 % destilované vody.
• Dbejte, aby žehlička nepřišla do styku s ostrými předměty, jako např. zdrhovadlo nebo kovové knoflíky.
• Nepokládejte žehličku na drsné povrchy.
Musíte dodržovat taková opatření, aby používání žehličky bylo naprosto bezpečné.

• Velmi důležité, nikdy nenechávejte rozpálenou žehličku bez dozoru.
Předejdete tak nejen možnému přehřátí žehličky nebo povrchu, na kterém je umístěna, ale také možnému popálení jiných osob. Pokud je pro vás bezpečnost hlavním kritériem, vyberte si žehličku, která je vybavena funkcí automatického bezpečnostního vypnutí.
Nikdy nenechávejte žehličku v dosahu dětí nebo domácích mazlíčků, u nichž hrozí, že žehličku převrhnou a poraní se.

• Stejně jako jiné elektrické spotřebiče, ani žehličku nevkládejte do vody.

• Pokud vám žehlička upadla nebo má poškozený přívodní kabel, nepoužívejte ji. Máte-li jakékoli pochybnosti týkající se stavu žehličky, kontaktujte servisní centrum.

• Před tím, než žehličku odložíte nebo se chystáte ji čistit nebo naplnit vodou (netýká se modelů s vyjímatelnou nádrží na vodu), ji vypojte z elektřiny. Pravidelně kontrolujte hladinu vody, abyste měli jistotu, že je jí stále dostatečné množství.
K vyplachování bojleru nikdy nepoužívejte přípravek na odstranění vodního kamene ani ocet: mohly by jej poškodit.
• Samočištění: nechte žehličku rozehřát, vypojte ji z elektřiny, vyjměte ventil proti vodnímu kameni a vodu z žehličky vyprázdněte do výlevky.
• Čištění ventilu proti vodnímu kameni: Vyjměte ventil a ponořte ho na 4 hodiny do hrnku s octem nebo citronovou šťávou.

Jestliže je vaše žehlička vybavena systémem proti usazování vodního kamene, měli byste ventil proti vodnímu kameni jednou měsíčně vyčistit.

• Odpojte žehličku ze zásuvky a nechejte ji 30 až 45 minut vychladnout.
• Vylijte vodu, uchopte ventil za horní část a vyjměte jej.
• Vložte ventil na 4 hodiny do sklenice přírodní citronové šťávy.
• Poté ventil důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a umístěte zpět do žehličky. Varování! Nikdy se nedotýkejte konce ventilu.
Vodu z nádržky není možné zcela odstranit. Žehličku můžete používat či skladovat i přesto, že je v ní zbytek vody. Před uskladněním vylijte pokud možno co nejvíce vody a skladujte postavené na výšku.
Žehlicí deska z materiálu Durilium:
Žehlicí desku pravidelně čistěte navlhčenou nekovovou čisticí houbičkou. Desku žehličky vyčistíte jednodušeji, když použijete vlhkou houbičku a desku otřete, když je ještě teplá. Předejdete tím také možné korozi.
Pokud máte potíže s očištěním desky žehličky, použijte tyčinku speciálně vyvinutou pro čištění žehlicích desek z materiálu Durilium.

Nerezová žehlicí deska:
Desku žehličky očistěte po vychladnutí vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou.

žehlicí deska se samočisticí funkcí:
Doporučujeme otřít ještě teplou desku žehličky měkkým vlhkým hadříkem, nedojde tak k poškození povrchu.
Upozornění: Použití čisticího prostředku na nerez způsobí poškození samočisticí vrstvy žehlicí desky.
​3 možné příčiny:
• Není zapojená do sítě: Zkontrolujte, zda je síťová zástrčka správně zapojená nebo zkuste žehličku zapojit do jiné zásuvky.
• Regulátor teploty je nastaven na příliš nízkou teplotu: Nastavte regulátor teploty na vyšší teplotu.
• Je aktivní automatická elektronická pojistka*: Pohněte žehličkou
* Podle typu.
Než začnete žehličku plnit, vždy ji nastavte do režimu „No Steam“ (bez páry).
Některé žehličky (v závislosti na modelu) mohou vytvářet páru při nastavení na jednu tečku, avšak většina našich žehliček bude vytvářet páru pouze při nastavení na dvě nebo tři tečky. Když se podíváte na regulátor termostatu, uvidíte, že u dvou a tří teček je vystínované pozadí. To značí, že žehlička bude při nastavení regulátoru do vystínované oblasti vytvářet páru.
Ne všemi otvory v žehlicí desce proudí pára. Menší otvory, které mohou vypadat jako určené k vývodu páry, ve skutečnosti slouží k lepšímu klouzání žehlicí desky.
V nádržce není dostatek vody. Naplňte nádržku na úroveň uvedenou v návodu a několikrát zmáčkněte tlačítko funkce kropení, aby došlo k naplnění celého systému.
Na všech žehličkách je kontrolka termostatu. Je běžné, že se termostat vypíná a zapíná. Znamená to, že termostat funguje a že je vaše žehlící plocha udržována při požadované teplotě. Pokud bliká kontrolka automatického vypnutí, musíte vypnout funkci automatického vypnutí. To se provádí jemným potřesením žehličkou, což umožní žehličce se opět nahřát.
Při prvním zahřátí vaší žehličky může dojít k výskytu menšího množství kouře a zápachu. To je způsobeno pozůstatky z výrobního procesu, které se zahřátím pálí. Tento kouř není zdraví škodlivý a brzy zmizí.
Jedná se o normální jev. Žehlička vytváří velké množství páry a tato pára na žehlicím prkně kondenzuje. Nějaké kapky se proto mohou objevit i pod žehlicí deskou a spadnout na podlahu.
Vaši žehličku jste uložili vodorovně, aniž byste předtím vyprázdnili nádržku na vodu a nastavili regulátor mimo oblast výstupu páry. Jestliže žehličku skladujete ve vodorovné poloze, vždy se ujistěte, že nádržky na vodu jsou prázdné a regulátor je nastaven do polohy „DRY“.
Zkontrolujte možné příčiny:
• Nádržka je prázdná nebo obsahuje málo vody. Naplňte ji.
• Zvolená teplota je příliš nízká na to, aby se mohla tvořit pára. Nastavte termostat do polohy napařování (od dvou teček po MAX).
• Pokud vaše žehlička obsahuje regulátor množství páry Dry/Steam, nastavte jej na Steam.
• Žehlička je zanesena vodním kamenem. Odstraňte jej.
• Vaše žehlička je vybavena inteligentním systémem (pohyblivý senzor), který dočasně pozastavil vypouštění páry v momentě, kdy žehlička není v pohybu, a to i tehdy, je-li v horizontální poloze. Tato funkce zabraňuje zbytečnému unikání páry ve chvíli, kdy manipulujete s oblečením!
Zkontrolujte prosím možné příčiny:
• Nádržka je prázdná nebo obsahuje málo vody. Přilijte vodu do nádržky.
• Zvolená teplota je pro fungování této funkce příliš nízká. Nastavte termostat do polohy mezi třemi tečkami a MAX.
Nepoužívejte funkci „supersteam“ nebo „turbo“ příliš rychle po sobě; raději vyčkejte několik sekund.
Při naplňování nádržky je regulátor množství páry nastaven na Steam – je potřeba jej nastavit na Dry. Dalším důvodem může být přeplnění žehličky – nepřekračujte na nádržce rysku MAX.

Jemně žehličkou zatřeste, aby se znovu zapnula, kontrolky by měly začít blikat, poté by se žehlička měla začít zahřívat.
Některé typy škrobu na prádlo a syntetické materiály se mohou na povrch žehličky lepit. Vyčistěte povrch žehličky.
Jedná se pravděpodobně o zkrystalizovaný chlornan vápenatý. Proveďte dvakrát nebo třikrát samočištění podle instrukcí v uživatelské příručce. Pokud bude problém přetrvávat, je možné, že žehlička bude vyžadovat opravu. Obraťte se na servisní středisko.
Vnitřní části mohou při změně teploty vydávat kovové zvuky. Není to nic neobvyklého.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Nepoužívejte své zařízení. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Skvrny mohou způsobovat chemické přípravky na odstranění vodního kamene nebo různé přísady ve vodě používané k žehlení. Tento typ výrobku nikdy nepoužívejte v nádržce na vodu (viz naše doporučení týkající se používané vody). Veškeré prádlo, zejména nové oděvy, musí být před žehlením vyprané a pečlivě vymáchané, aby se na nich nevyskytovaly zbytky pracího prostředku ani jiné chemické usazeniny. Pokud tyto skvrny po vyprání zůstanou, mohou se později objevit na žehlicí desce a ve formě malých hnědých nebo bílých teček nebo šmouh i na prádle.
Pro jednotlivé látky nastavujte vhodné teploty na termostatu. Dalším důvodem přichytávání může být použití škrobu. Pokud chcete škrob použít, jednoduše jím pokropte druhou stranu oděvu tak, aby nedocházelo ke kontaktu žehlicí plochy se škrobem. Žehlicí plochu očistěte od gumových částí látky (kterou je vždy nutné žehlit z opačné strany, než na které je potisk).
Sběrač vápenatých usazenin zachycuje vodní kámen, který se vytváří uvnitř žehličky. Množství zachyceného vodního kamene závisí na tvrdosti vaší vody.

Zůstane-li žehlička v nečinnosti déle, než 8 minut (postavená na patce nebo na základně) nebo déle, než 30 sekund postavená na plocho, elektronický systém vypne napájení a bliká kontrolka auto-stopu.
Pro opětovné zapnutí žehličky stačí jemně s ní potřepat, dokud nezhasne kontrolka.
Tento systém zabraňuje zanesení žehlící plochy. Její aktivní povrch odstraňuje vlákna a nečistoty, které se často přichytávají k ploše a nakonec zhoršují její skluz.
Čím je vyšší výkon ve wattech, tím rychleji dosáhne žehlička požadované tepoty.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.
Přejděte prosím do sekce „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.