Nechte si narůst vousy VAŠE TVÁŘ A VOUSY PATŘÍ K SOBĚ!

Tajemstvím, jak péčí o vousy netrávit příliš mnoho času, je pra-vi-del-nost! Pokud se o ně nestaráte, rychle zpustnou.

Proto je vhodné je každé 2 dny upravit před zrcadlem. Pomocí elektrického zastřihovače (nejlépe zastřihovače vousů) a hřebene, který držíte v ruce: klidně je proberte, jemně je vyčesejte a poté je precizně zastřihněte... 5 minut, to bohatě stačí!

Tato pravidelná údržba udělá mnoho. Ještě většího komfortu dosáhnete, zvlhčíte-li denně pokožku a vousy nanesením krému.

Určitě máte k dispozici dokonalý elektrický strojek nebo zastřihovač?

Průvodce správným střihem

Připravte se!

Než začnete, zkontrolujte, zda máte veškeré potřebné vybavení: elektrický zastřihovač, který jste před prvním použitím nabíjeli alespoň 8 až 12 hodin, a jeho příslušenství, nůžky, hřeben, ručník a zrcadlo. Je všechno připraveno? Než zastřihovač zapnete, seznamte se s návodem k použití konkrétního produktu a uvedenými pokyny se řiďte.

Výběr hřebenového nástavce

Hřebenový nástavec, který se nasouvá na břity zastřihovače, slouží k nastavení délky střihu. Který byste měl vybrat? Jako holič začátečník raději neriskujte, začněte s největší velikostí.

Po první fázi úpravy můžete vyzkoušet další hřebenový nástavec a postupně určit, který střih vám nejvíce vyhovuje. Některé zastřihovače mají nastavitelné hřebeny. Jsou velmi praktické, protože s nimi lze upravovat délku střihu pomocí jediného tlačítka, aniž by bylo nutné nástavce vyměňovat.

V závislosti na konkrétním modelu je u zastřihovačů vlasů rozsah délky střihu od 3 do 45 mm a u zastřihovačů vousů od 0,5 do 25 mm.

 • Grow_a_beard_5min_CZ.jpg
 • Grow_a_beard_as.a.novice_CZ.jpg
 • growbeard_icon1.png

  Nastavení

  1

 • growbeard_icon2.png

  Nastavení

  2

 • growbeard_icon3.png

  Nastavení

  3

 • growbeard_icon4.png

  Nastavení

  4

 • growbeard_icon5.png

  Nastavení

  5

 • growbeard_icon6.png

  Nastavení

  6

 • growbeard_icon7.png

  Nastavení

  7

V závislosti na konkrétním modelu můžete používat voděodolný zastřihovač nebo zastřihovač pro mokré i suché stříhání také ve sprše. Základní zásady jsou stejné jako u vlasů. Precizně, klidně a rovnoměrně!

Elektrický zastřihovač používejte ve směru opačném, než je směr růstu vousů. Zvolte hřebenový nástavec, který přibližně odpovídá požadované délce a vyzkoušejte jej na méně exponované části vousů. V případě potřeby pokračujte výběrem menších nástavců.

Vousy dolaďte zastřižením kolem uší a spánků pomocí malých jemných nůžek. Chcete-li dosáhnout oblíbeného vzhledu 3denního strniště, nastavte hřebenový nástavec na 3 mm. Chcete-li se na kterékoliv části těla zcela zbavit vousů a ochlupení, nepoužívejte nástavec a holte pokožku přímo. Většinu voděodolných zastřihovačů lze použít na celém těle.

Elektrické zastřihovače vlasů a vousů a holicí strojky vyžadují minimální údržbu.

U modelů vybavených akumulátory nezapomeňte střídat cykly dobíjení a vybíjení. Po každém použití vyčistěte hlavici zastřihovače důkladně pomocí malého kartáčku. Zabráníte tak hromadění vousů v zastřihovači a snížení jeho efektivity. Po každém použití namažte břit přiloženým lubrikačním přípravkem.

Vousy jsou zdraví prospěšné

Dle studie vedené odborným časopisem Radiation Protection Dosymetry jsou vousy schopné zadržet 90–95 % slunečního UV záření.

Kdo by si pomyslel, že vousy dokážou chránit obličej před nadměrným opálením a stárnutím pokožky? Ale to není vše! Knír slouží také jako ochrana před nachlazením a jinými bacily.

A v zimě vás dokonce zahřejí! Už nemusíte nosit šátek!

Vousy jsou v první řadě otázkou image a stylu, často ale zapomínáme, že také chrání před určitými druhy vnějšího poškození.