Tajemství KVALITNÍHO STŘIHU

Protože by byla škoda nedokončit zastřižení kvůli vybité baterii, nezanedbávejte přípravu před zahájením stříhání.

Co je před započetím stříhání třeba zkontrolovat:

1. Zkontrolujte napětí baterie a v případě potřeby ji nabijte.

2. Než začnete, umyjte si vlasy a vysušte je ve směru požadovaného konečného střihu.

3. Zakryjte šaty ručníkem, který si dáte přes ramena jako u kadeřníka.

4. Postavte se před zrcadlo, pokud stříháte vlasy sami sobě. To dělejte pouze tehdy, máte-li dostatek zkušeností. Stříhá-li vás někdo jiný, posaďte se pohodlně na židli. Osoba, která vás stříhá, musí mít dobrý výhled na horní část hlavy a kontury týlu.

Uvolněte se a všechno půjde hladce!

Jak na to: Stříhání vlasů krok za krokem

Tajemství kvalitního střihu spočívá v přikládání zastřihovače k lebce v pravých úhlech tak, aby byly zuby hřebenu mírně vzhůru. Je také nutné stříhat proti směru růstu vlasů. Nejběžnější postup pro „klasický“ střih vlasů je použít hřebeny dvou velikostí.

Např. se začne nejdelším hřebenem a poté se pokračuje menším u krku a po stranách. Během stříhání musí být elektrický zastřihovač neustále v pohybu.

Dělejte časté přestávky, abyste pročesali vlasy a podívali se, jakou práci jste odvedli. V případě potřeby vlasy zarovnejte.

Během stříhání může zastřihovač zpomalovat hromadění jemných chloupků a vousů. V takovém případě zastřihovač vypněte a pomocí kartáčku největší kousky vlasů odstraňte.

Nakonec střih dolaďte kolem uší, krku a na kotletách pomocí nůžek. Nezapomeňte pomocí nejmenšího hřebenového nástavce oholit vlasy a chlupy rostoucí na neobvyklých místech, jako např. drobné chlupy na krku.

Milovníci dokonalosti mohou také pomocí nosního či víceúčelového zastřihovače odstranit nosní a ušní chloupky.
Upravený vzhled je zaručen!

Zvláštní případy: u dlouhých vlasů používejte pouze větší velikosti nástavců a spolu se zastřihovačem používejte hřeben.
Při holení za mokra nepotřebujete hřebenový nástavec.

Elektrické zastřihovače vlasů a vousů a holicí strojky vyžadují jen minimální údržbu. U modelů vybavených akumulátory nezapomeňte střídat cykly dobíjení a vybíjení. Po každém použití vyčistěte hlavici zastřihovače důkladně pomocí malého kartáčku. Zabráníte tak hromadění vousů v zastřihovači a snížení jeho efektivity. Po každém použití namažte břit přiloženým lubrikačním přípravkem.

Tyto produktyBY VÁS MOHLY ZAJÍMAT