Tiché vysávání se značkou Rowenta

Vysavače se staly nedílnou součástí péče o domácnost. Postupně se zvyšuje jejich efektivita. Vysávají prach, chlupy domácích mazlíčků a různé druhy alergenů. V každodenním životě jsou zárukou zdravějšího životního prostředí. Obecně je jejich nevýhodou relativní hlučnost.

Hluk je při vysávání největší nevýhodou (dle studie použití a postojů realizované ve Francii, Itálii a Německu v červnu 2013). Hladina hlučnosti u tradičních modelů přesahuje 80 dB a lze ji přirovnat k hlučnosti oblíbeného televizního pořadu nebo rozhlasového vysílání. Rowenta ovšem dokázala snížit hlučnost svých vysavačů o 3 dB, což představuje snížení hlukového znečištění o celou polovinu. Proto se u sortimentu vysavačů značky Rowenta nemusíte obávat, že budete rušit sousedy. Můžete vysávat kdykoliv to potřebujete. Spotřebitelé se obecně domnívají, že výkon vysavače jde ruku v ruce s vyšší hlučností. Ale ve skutečnosti tomu tak úplně není: Rowenta vyvinula extrémně tiché vysavače, aniž by obětovala výkon.

 • Vacuum_in_Silence_80db_CZ.jpg
 • Vacuum_in_Silence_3db_CZ.jpg

Porovnat různé hladiny hluku

 • vacuuminsilence_icon1.png

  140 dB(A)

  Start letadla

 • vacuuminsilence_icon2.png

  90 dB(A)

  Sekačka na trávník

 • vacuuminsilence_icon3.png

  70 dB(A)

  Televize

 • vacuuminsilence_icon4.png

  60/65 dB(A)

  Dialog

 • vacuuminsilence_icon5.png

  62 dB(A)

  Vysavač Silence Force Extreme

Rowenta: 15 let výzkumu v oblasti ticha

Díky 15letému výzkumu v oblasti tichého provozu (tzv. Silence) Rowenta při snaze o snížení hlučnosti optimalizovala tři klíčové součásti designu vysavačů.

1. Technologie Silence spoléhá na závěsný izolovaný motor ve dvojitém plášti, který minimalizuje vibrace, a řadu příslušenství s velkými vodotěsnými trubicemi, které snižují hlukové rušení způsobené průtokem vzduchu. Kromě toho zajišťuje účinné a diskrétní odstraňování prachu a umožňuje použití tichého sacího kartáče.

2. Musíme zohlednit také tvar hubice a design trubice.

3. Zařízení jsou vybavena velkými měkkými pryžovými kolečky. To jim umožňuje tiché otáčení i na dlažbě či parketách.

SILENCE FORCE MULTI CYCLONIC RO8340

U modelů Silence Force Extreme byla hladina hluku ve srovnání s průměrem ostatních produktů na trhu snížena dokonce čtyřnásobně.

SILENCE FORCE EXTREME UPGRADE RO5950

To samé se vztahuje na sáčkové vysavače, kde byla spotřeba snížena, zatímco byl zachován jejich sací výkon. Model Eco Silence Force Extreme je toho skvělým příkladem. I s motorem o výkonu 750 W je stejně účinný jako zařízení o výkonu 2 200 W. Všechny jeho součásti jsou navrženy tak, aby zajišťovaly lepší výsledek. To platí zejména u hlavního sacího kartáče.

A co energetický štítek?

Od roku 2014 musí být vysavače označeny štítkem, na kterém jsou tyto informace o produktu uvedeny. Na štítku je uvedena energetická třída vysavače vypočítaná na základě elektrické energie s ohledem na výkon zařízení, přičemž energetická účinnost představuje kombinaci spotřeby energie a průměrné účinnosti vysávání (od třídy A po třídu G, úspora představuje dle jednotlivých zemí průměrně 6 EUR za rok, přičemž výpočet je založen na průměrných cenách elektřiny v Evropě).

V neposlední řadě energetický štítek uvádí hladinu hlučnosti v decibelech a průměrnou roční spotřebu elektřiny v kWh za rok (výpočet je založen na jedné hodině vysávání prostoru o ploše 87 m² týdně).

Abychom vám výběr usnadnili, jsou všechny vysavače ekologické koncepce Rowenta opatřeny dvojitým štítkem. Nejprve uvádějí sací výkon odpovídající tradičnímu modelu a poté úsporu energie, která se při běžném používání zařízení očekává. Tím dokonale uspokojuje zákonné požadavky na informace poskytované spotřebiteli.