Tiché vysávání se značkou Rowenta

Vysavače se staly nedílnou součástí péče o domácnost. Postupně se zvyšuje jejich efektivita. Vysávají prach, chlupy domácích mazlíčků a různé druhy alergenů. V každodenním životě jsou zárukou zdravějšího životního prostředí. Obecně je jejich nevýhodou relativní hlučnost.

Hluk je při vysávání největší nevýhodou (dle studie použití a postojů realizované ve Francii, Itálii a Německu v červnu 2013). Hladina hlučnosti u tradičních modelů přesahuje 80 dB a lze ji přirovnat k hlučnosti oblíbeného televizního pořadu nebo rozhlasového vysílání. Rowenta ovšem dokázala snížit hlučnost svých vysavačů o 3 dB, což představuje snížení hlukového znečištění o celou polovinu. Proto se u sortimentu vysavačů značky Rowenta nemusíte obávat, že budete rušit sousedy. Můžete vysávat kdykoliv to potřebujete. Spotřebitelé se obecně domnívají, že výkon vysavače jde ruku v ruce s vyšší hlučností. Ale ve skutečnosti tomu tak úplně není: Rowenta vyvinula extrémně tiché vysavače, aniž by obětovala výkon.

 • Vacuum_in_Silence_80db_CZ.jpg
 • Vacuum_in_Silence_3db_CZ.jpg

Porovnat různé hladiny hluku

 • vacuuminsilence_icon1.png

  140 dB(A)

  Start letadla

 • vacuuminsilence_icon2.png

  90 dB(A)

  Sekačka na trávník

 • vacuuminsilence_icon3.png

  70 dB(A)

  Televize

 • vacuuminsilence_icon4.png

  60/65 dB(A)

  Dialog

 • vacuuminsilence_icon5.png

  62 dB(A)

  Vysavač Silence Force Extreme

Rowenta: 15 let výzkumu v oblasti ticha

Díky 15letému výzkumu v oblasti tichého provozu (tzv. Silence) Rowenta při snaze o snížení hlučnosti optimalizovala tři klíčové součásti designu vysavačů.

1. Technologie Silence spoléhá na závěsný izolovaný motor ve dvojitém plášti, který minimalizuje vibrace, a řadu příslušenství s velkými vodotěsnými trubicemi, které snižují hlukové rušení způsobené průtokem vzduchu. Kromě toho zajišťuje účinné a diskrétní odstraňování prachu a umožňuje použití tichého sacího kartáče.

2. Musíme zohlednit také tvar hubice a design trubice.

3. Zařízení jsou vybavena velkými měkkými pryžovými kolečky. To jim umožňuje tiché otáčení i na dlažbě či parketách.